106 mm HEAT M344A1

106 mm M344 HEAT je pevne zaguľatený a projektil je tuho pripevnený k perforovaným oceľovým nábojom pomocou ôsmich rovnako rozmiestnených zalisovaných guľôčok. Zúčastnený projektil má dve indexovacie tlačidlá vzdialené o 180 stupňov na prednom bourrelete a hladký pohonný pás obklopuje projektil tesne pred základňou.

Keď je projektil vystrelený a je poháňaný pozdĺž hlavne, časť hnacieho plynu je odpichovaná a zadržiavaná v komore v piestovej zostave. Len čo projektil opustí úsťovú časť pištole, vysokotlakový plyn obsiahnutý v tejto komore tlačí piest dozadu, čím rozširuje šesť chvostov, ktoré sa zafixujú na mieste a poskytujú stabilizáciu počas letu.

Pri náraze na terč generuje piezoelektrický prvok elektrický náboj požadovaný funkciou PIBD fuze a detonuje náplň HE strely.

Výsledná detonácia zrúti vložku na svoju vlastnú os symetrie a vytvorí hypersonický kovový lúč, ktorý preniká do cieľového panciera.

Možno použiť aj verziu 106 MM TP M34V. Táto kazeta sa používa pre delá 106 mm (bezzákluzové delo M40A2 a M40A1C). Používa sa na streľbu a zameriavanie.