60 mm mínometné strelivo pre mínomety ANTOS

60 mm mínometné strelivo z produkcie spoločnosti MSM GROUP je určené na streľbu z ultraľahkého mínometu ANTOS, alebo mínometu spomínaného kalibru. Používajú sa proti pechote a ľahko obrneným cieľom. Minometné bomby sú určené na porazenie osvetlených obrnených cieľov, guľometných hniezd, poľných opevnení, peších jednotiek v zákopoch a jednotiek skrytých v prírodných bunkroch najmä v horských a drevnatých terénoch.

Z výrobného portfólia 60 mm ponúkame širokú škálu rôznych druhov mínometného streliva s rôznym použitím:

HEF - štandardná náplň HE s efektom výbuchu a fragmentácie

HEI - náplň HE s vylepšeným efektom výbuchu a zápalnosti,

60mm Mortar Munitions sa dodáva so širokou paletou zapaľovačov PD od rôznych výrobcov. Všetky mínometné náboje sa používajú u širokej škály zákazníkov vrátane členských štátov NATO.

 

Munícia do mínometu 81/98/120 mm HE

Mínomentné strelivo 81 mm a 98 mm HE bolo vyvinuté spolu s mínometmi pre slovenský MOD, 120 mm mínometné strelivo bolo vyvinuté v bývalom Československu. 

Všetky mínometné náboje HE majú vysoko nabitý hexotol na zvýšenie účinku výbuchu a fragmentácie proti náboju TNT. Všetky telá využívajú naše zápalky MZ-95M alebo MZ-81M vyvinuté na Slovensku podľa požiadaviek štandardov NATO.

Obidva zapaľovače sú zápalné odpaľovače, určené pre vysoko výbušné mínometné strelivo. Zapaľovače je možné nastaviť na veľmi rýchlu alebo oneskorenú akciu, podľa požadovaného účinku na cieľ (fragmentačný / výbuchový efekt).

Zapaľovače majú prepravnú poistku a bezpečnostný obal.

 • MSM GROUP Ltd.

  Minometné bomby sú určené na porazenie ľahko obrnených cieľov, guľometných sietí, poľných opevnení, peších jednotiek v zákopoch a jednotiek ukrytých po prírodných prekážkach, najmä v horských a zalesnených terénoch.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Minometná munícia s priemerom 81 mm sa strieľa z ťahaných mínometov s priemerom 81 mm. Táto munícia sa používa na streľbu pod vysokými uhlami . Vedenie mínometnej bomby v hlavni zaisťujú obturačné usmerňovače a stabilizačné rotory.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Mínometná strela 98 mm sa strieľa z mínometov určených na strieľanie 98 mm strely. Táto munícia sa používa na streľbu pod vysokými uhlami. Vedenie mínometnej strely v hlavni zaisťujú obturačné usmerňovače a stabilizačné rotory.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Minometná bomba s rozmermi 120 mm je určená na ničenie živých síl, guľometných hniezd, ľahkých obrnených cieľov, poľných opevnení, armádnych jednotiek v zákopoch a armádnych jednotiek ukrytých za prírodnými prekážkami, najmä v horských terénoch.

  Jozef POLACEK
  ammo