Kľúčové kompetencie MSM GROUP je inovatívna kombinácia technológií vyzbrojovania a streliva, ktorá vedie k vysoko výkonným riešeniam. Ponúkame kompletné portfólio delostreleckej munície 155mm, 152mm, 122mm a 105 mm vrátane cvičnej munície.

155 mm delostrelecká munícia

155 mm delostrelecká munícia z portfólia spoločnosti MSM GROUP je produkt, ktorý je možné použiť v mnohých v súčasnosti používaných 155 mm zbraniach a húfniciach po celom svete. Naša munícia bola testovaná v takých 155 mm zbraňových systémoch ako ZUZANA, NORA B-52, G5 / G6, M109, M198, FH-70, KRAB, KH-179 a mnoho ďalších. Muníciu je možné použiť proti pechote, ľahko obrneným cieľom aj proti konštrukciám. Skupina MSM ponúka širokú škálu streliva 155 mm pre maximálnu flexibilitu a užívateľský komfort počas tréningu a prevádzkového použitia. V našom portfóliu ponúkame vysoko výbušné strely rôznych typov - štandardný projektil M107, projektily rôzneho prevedenia - využívajúce technológiu dnového výtoku a sacej dutiny - Naša munícia so sacou dutinou typu HE ER BB a HE ER FB BB zaisťuje dostrel viac ako 30 km pri streľbe z kanónu kalibru 39, až 43 km pri streľbe zo zbrane 52 kalibru. Minimálna oblasť pokrytia fragmentu pre projektil HE nie je menšia ako 3 100 m2 na projektil.

Všetky naše projektily 155 mm sú dodávané s nárazovými zapaľovačmi vlastnej konštrukcie - KZ 984. Zapaľovač KZ 984 spĺňa všetky štandardné požiadavky NATO pre strelivo 155 mm, ale svojim zákazníkom dokážeme ponúknuť iný typ zapaľovačov - približovací, časový a na viacúčelové využitie spolu s našimi štandardnými partnermi NATO.

Naše projektily môžu byť dodávané so širokou paletou náplní v závislosti na požiadavkách zákazníkov - staršie náplne „textilných tašiek“ - M3A1, M4A2, M119, M203, ako aj moderný bimodulárny nabíjací systém zabezpečujúci najlepšie a najpokročilejšie možnosti streľby. Naše strelivo 155 mm je v súčasnosti v prevádzke vo viac ako 18 krajinách po celom svete.

 

152 mm delostrelecká munícia

152 mm delostrelecká munícia z portfólia spoločnosti MSM GROUP je produkt, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre 152 mm samohybnú kanónovú húfnicu DANA (SpGH-77), avšak túto muníciu je možné použiť s ľubovoľnou 152 mm húfnicou, ktorá je navrhnutá tak, aby odolala tlaku vyrobené muníciou. 

Muníciu je možné použiť proti pechote, ľahko obrneným cieľom aj proti konštrukciám. Spoločnosť MSM GROUP ponúka svojim zákazníkom jedinečné riešenie s rozšíreným dostrelom 152 mm streliva, ktoré zaisťuje dostrel 20 km pre projektil chvosta člna (BT) a 25,5 km pre projektil s base bleed (BB). Všetky projektily pre naše strelivo 152 mm sú dodávané s PD zápalkami vlastnej konštrukcie - KZ 88M. Zapalľovač spĺňa všetky štandardné požiadavky NATO pre strelivo 152 mm. Naše projektily 152 mm boli dodané do viac ako 12 krajín sveta a spoločnosť MSM GROUP ako jedna z mála spoločností vyrábajúcich takéto strelivo na území NATO a EÚ zaisťuje maximálnu kvalitu výroby.

122 mm delostrelecká munícia pre 122 mm D-30 a 2S1 GVOZDIKA

Polo-pevná munícia 122 mm HE pre 122 mm ťahanú delostreleckú zbraň D-30 a samohybný zbraňový systém 2S1 GVOZDIKA pozostávajú z projektilu HE a nábojnice s hnacou náplňou.

Projektil HE je ekvivalentný s originálnym projektilom 53 OF 462, vyvinutým v bývalom ZSSR. Rovnako ako hnacie náplne je možné použiť plné alebo znížené nabitie, aby sa zabezpečila široká paleta použitia v celom rozsahu. Ponúkame ako kompletné strely, projektil s plným nabitím (ekvivalent pôvodného náboja 3VOF5), tak projektil so zníženým nábojom (ekvivalent originálneho náboja 3VOF6). Naše strelivo 122 mm bolo dodané do viac ako 9 krajín sveta a spoločnosť MSM GROUP ako jedna z mála spoločností vyrábajúcich takéto strelivo na území NATO a EÚ zaisťuje maximálnu kvalitu výroby.

105 mm delostrelecká munícia

Polovične zvlnené náboje sa používajú pre 105 mm húfnice M52 a M52A1 (kanón M49), M101 a M101A1 (kanóny M2A1 a M2A2), M108 (kanón M103) a húfnice M56 Pack.

Vyvoláva fragmentačné účinky a rázové vlny.

 

 • Fábrica de Municiones de Granada

  105 mm náboj M1 HE je čiastočne pevný. Strela je voľne uložená v nábojnici, aby umožnila voľný prístup k prírastkom hnacej látky vo vnútri puzdra.

  Martin Navas Miguel Angel
  Sales
 • Fábrica de Municiones de Granada

  Osvetľovací projektil 105 mm je porovnateľne tenkostenný náboj s vyhadzovaním základne vybavený jedným hnacím pásom. Základňa tela je uzavretá základovou doskou, ktorá je držaná v polohe pomocou troch strižných kolíkov.

  Martin Navas Miguel Angel
  Sales
 • MSM GROUP Ltd.

  Polopevná munícia 122 mm HE pre 122 mm ťahanú húfnicu D-30 a samohybný zbraňový systém 2S1 GVOZDIKA pozostávajú z projektilu HE a nábojnice s hnacou náplňou. Projektil HE je ekvivalentný s originálnym projektilom 53 OF 462, vyvinutým v bývalom ZSSR. Rovnako ako hnacie náplne je možné použiť plné alebo znížené nabitie, aby sa zabezpečila široká paleta použitia v celom rozsahu. Ponúkame ako kompletné strely, projektil s plným nabitím (ekvivalent pôvodného náboja 3VOF5), tak projektil so zníženým nábojom (ekvivalent originálneho náboja 3VOF6). Naše strelivo 122 mm bolo dodané do viac ako 9 krajín sveta a spoločnosť MSM GROUP ako jedna z mála spoločností vyrábajúcich takéto strelivo na území NATO a EÚ zaisťuje maximálnu kvalitu výroby.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM Novaky, Inc.

  Strelivo 122 mm BLANK je čiastočne pevné strelivo. Cieľom náboja je simulovať zvuk strely z 122 mm húfnice HD-30. Munícia sa používa pri vojenských a taktických cvičeniach, slávnostných salvách alebo v oblastiach, kde nemožno použiť strelivo s projektilom. Kompletné strelivo 122 BLANK pozostáva z: 1. Špeciálna zástrčka namiesto strely 2. Špeciálny poplatok Pre streľbu s muníciou 122 Blank musí byť 122 mm húfnica D-30 vybavená špeciálnym obmedzovačom úsťovej brzdy. Nebezpečná oblasť je asi 100 m.

  Milan SKITKA
  Support for ammunition services
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s rozšíreným dosahom s dutou základňou. Strely kal. 152 mm HE ER-HB slúžia na ničenie stacionárnych cieľov, miest s vysokou koncentráciou pechoty, poľných krytov, ľahko obrnených cieľov, zbraňových systémov, vojenského a dopravného vybavenia atď.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s rozšíreným dosahom so základňou Bleed. Projektil s dlhým doletom HE ER-BB je primárne určený pre húfnicový zbraňový systém 152 mm DANA mod. 77 a modernizovaný DANA-M1 CZ bez úpravy automatického nakladacieho systému. Guľka je rozdelená a pozostáva z 152 mm projektilu HE ER-BB a náboja P740.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM Novaky, Inc.

  152 mm BLANK strelivo pre 152 mm SpGH-77 perfektne umožňuje trénovať činnosť nabíjania a streľby rovnako ako použitie živého streliva. Špeciálna zástrčka zaisťuje úplné spálenie hnacej náplne počas požiaru. Energia vytvorená pri streľbe je dostatočná na zabezpečenie automatického fungovania zbraňového systému aj v extrémnych podmienkach. Vzhľadom na minimálnu nebezpečnú oblasť (80 m) nie je pre výcvik potrebný žiadny dostrel a náklady na výcvik sú iba zlomkom nákladov potrebných na streľbu zo živej munície. Muníciu je možné použiť aj na slávnostné salvy. Pri streľbe s nábojmi 152 Blank musí byť 152 mm SpGH 77 vybavený špeciálnym obmedzovačom úsťovej brzdy.

  Milan SKITKA
  Support for ammunition services
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s rozšíreným dosahom s dutou základnou jednotkou má rovnaké telo strely s výbušnou náplňou a rovnakú zápalnú energiu ako projektil HE ER-BB.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s rozšíreným dosahom s (Base Bleed) má rovnaké telo strely s výbušnou náplňou a rovnakú zápalnú energiu ako projektil HE ER-BT. Ale na rozdiel od strely HE ER-BT.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s rozšíreným dosahom s (Boat Tail) je naplnený výbušninou TNT alebo TNT / RDX (zloženie B) v pomere cca. 50/50. Strela má chvost člna priskrutkovaný na dne strely (telo plášťa).

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s rozšíreným dosahom s (BaseBleed) je naplnený výbušninou TNT alebo TNT / RDX (zloženie B) v pomere cca. 50/50. Strela má na spodnej časti strely priskrutkovanú základňu.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s úplným výbojom s predĺženým dosahom a (Boat Tail) je projektil s dlhým doletom moderného dizajnu, kde je predný centrovací golier nahradený štyrmi výstupkami nazývanými „nubs“. Projektil má na svojom spodnej časti priskrutkovaný Boat Tail, ktorý zaisťuje dostrel až 32 000 metrov pri výstrele z kanónu kalibru 45 a až 33 000 metrov pri výstrele z kanónu kalibru 52.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Vysoko výbušný projektil s úplným vývrtom s predĺženým dosahom a (Base Bleed) je projektil s dlhým doletom moderného dizajnu, kde je predný centrovací golier nahradený štyrmi výstupkami nazývanými „nubs“. Strela má na svojom spodnej časti priskrutkovanú základňu Bleed, ktorá zaisťuje dostrel až 40 000 metrov pri výstrele z kanónu kalibru 45 a až 43 000 metrov pri výstrele z kanónu kalibru 52.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Munícia 155 mm a 155 mm strela je určená na ničenie cieľov alebo dočasné spomalenie pohybu nepriateľských ozbrojených síl. Smer strely v hlavni je v prednej časti upravený dvoma spojovacími kužeľmi a hnacím pásom.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM Novaky, Inc.

  155 mm BLANK strelivo je možné použiť v ktoromkoľvek zo 155 mm zbraňových systémov s kalibermi 39, 45 alebo 52. dlhá hlaveň. Prázdny náboj 155 mm je určený na simuláciu zvuku výstrelu. Špeciálna zátka zaručuje úplné spálenie prachovej náplne počas požiaru. Munícia sa používa pri vojenských taktických cvičeniach, slávnostných salvách alebo v priestoroch, kde nemožno použiť strelivo s projektilom.

  Milan SKITKA
  Support for ammunition services
 • MSM GROUP Ltd.

  BMCS je ďalšou vývojovou fázou návrhu nabíjacích systémov pre separovanú muníciu. Jedná sa o modulárne poplatky 2. generácie. Kompletný bimodulárny nabíjací systém (BMCS) predstavuje vo svojej dizajnovej substancii riešenie nabíjacích systémov dvoma typmi modulov: spodný nabíjací modul - BC-E a horný nabíjací modul - TC-F. Modul BC-E slúži na pokrytie malého dosahu požiaru (skladá sa z jedného modulu Zone-1 a dvoch modulov Zone-2). Typ modulu TC-F slúži na pokrytie dlhého a maximálneho rozsahu streľby (skladá sa z troch až šiestich modulov - zóna 3, 4, 5 a 6). BMCS je výhodný oproti bežným poplatkom za textilné tašky, pretože má jednoduchšiu obsluhu a zníženú logistiku počas skladovania, prepravy a vojnového scenára.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Pohonné náplne série M3 sú zeleného vreca určené na použitie v 155 mm húfniciach na streľbu v zónach 1 až 5. Plná náplň pozostáva z približne 5,50 libier pohonnej látky vrátane základnej náplne a štyroch nerovnakých prírastkov naplnených do látkových vriec. Hagy sú pripevnené spolu so štyrmi textilnými remienkami prišitými k základni a priviazanými na vrchu prírastku 5. Charge M3 je zostavený. Bez podložiek na redukciu blesku. Nabíjačka M3A1 obsahuje 3 vložky bleskovej redukcie obsahujúce dusičnan draselný alebo síran draselný. Podložka A2 unce je zostavená pred základnou náplňou a pred prírastkami 4 a 5 sú dve podložky 1 unce. Náplň zapaľovača M3A1 je 3,5 unce čistého zapaľovača (CBI) v červenom látkovom vrecku prišitom k zadnej časti základnej časti. Náplň zapaľovača M3 je 3 unce čierneho prachu.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Pohonná nálož M4A2 (biela taška) je samostatná nálož používaná v 155 mm húfniciach na streľbu v zónach 3, 4, 5, 6 a 7. Celá hnacia náplň M4A2 sa skladá z 6 kg hnacej látky M1 a je rozdelená medzi základnú náplň a štyri nerovnaké prírastky naplnené do vreciek z bielej látky. Prírastky sú spojené štyrmi textilnými páskami prišitými k základni a zviazanými na vrchu prírastku. Zapaľovač obsahuje čistý horiaci zapaľovač (CBI) v červenej látkovej podložke prišitej na spodku základnej náplne. Na prednom konci základnej podložky je nainštalovaná blesková redukčná vložka obsahujúca síran draselný alebo dusičnan draselný (prírastok 3). Švy v základnej podložke sú obrátené, takže okraje látky sú smerom dovnútra, aby sa znížili zvyšky po streľbe.

  Jozef POLACEK
  ammo
 • MSM GROUP Ltd.

  Táto hnacia náplň je náplňou červeného vrecka zóny 7 na streľbu z húfnic 155 mm obsahujúcich kanónové rúry M185 a M199. M119A2 Propelling Charge je jednorázová prírastok červeného vrecka, ktorý obsahuje základnú zapaľovaciu doštičku so 4 uncami prášku CBI a stredovou škvrnou 0,5 unce čierneho prášku. Náplň má dĺžku približne 29 palcov a priemer 6 palcov a obsahuje 20,9 libier pohonnej látky M6. Predný koniec náboja má 3 unce olovenej fóliovej vložky a štyri vrecká všité pozdĺžne k obvodu. Každá zo štyroch vreciek obsahuje 4 unce síranu draselného, aby pôsobila ako bleskový reduktor.

  Jozef POLACEK
  ammo